Jak sobie poradzić z zaburzeniami snu?

Jak sobie poradzić z zaburzeniami snu? nie potrafię spokojnie położyć się i spać tylko mówię do siebie wewnętrznym głosem, w myślach,biorę olanzapin 10mg,ale niestety nie mogę spokojnie usnąć :(.W dodatku co chwilę zmieniam miejsce położenie nie potrafię wyleżeć w jednym miejscu. Nie radzę sobie z samotnością, 24 lata a bez kobiety i przyszłości bo bez pracy od bliska 6 miesięcy, mam depresję i nerwicę,nic mnie nie cieszy,psycholog nie pomaga,tylko wysłuchuję tylko,psychiatra też nie pomógł.:(

Pobieranie Olanzapiny jako leku nasennego nie ma sensu. Jest to silny lek przeciwpsychotyczny i ew. normotymiczny. Wydaje się, że że ma Pan akatyzję polekową-niemożność usiedzenia w miejscu lub przebywania się w jednej pozycji przez dłuższy czas, "niepokój w nogach"). Moim zdaniem wymaga Pan ponownej diagnostyki i rewizji farmakoterapii.

Nie ma cudownych sposobów na Pańskie problemy. Proszę poszukać w okolicy, w której Pan mieszka ośrodka terapeutycznego, klubu pacjenta lub innej instytucji, w której prowadzone są zajęcia dla chorych. Spotka Pan tam ludzi, z którymi nawiąże Pan znajomość, może spotka przyjaciół, zaktywizuje się Pan. Aktywność w ciągu dnia, kontakty społeczne, zajęcia ułatwią zasypianie, poprawią nastrój. Może uda się "załapać" do projektu aktywizacji zawodowej, pojawią się nowe perspektywy życiowe.