Jak sprawić, aby mój partner miał większą ochotę na seks ze mną?

Jestem w związku 2,5 roku. Mieszkamy ze sobą rok. Zauważyłam u niego po jakimś miesiącu znudzenie, brak ochoty na seks, szukanie okazji by być samemu( ja mam poranne zmiany, on zaś często popołudnia). Natomiast gdy miał wolne, po powrocie proponowałam mu " małe co nie co " w sypialni. Niestety, zawsze odmawiał...Dziwiłam się, bo przeciez miał dzień wolny!!! zaczęłam podejrzewać, że z kimś się umawia pod moją nieobecność. Więc postanowiłam to sprawdzic. Jak? dyktafon!!! Ale to co się dowiedziałam...nie wiem czy nie boli jeszcze bardziej. Mianowicie pod moja nieobecność on ogląda porno!!! To już trwa rok czasu....Ja go podsłuchuję( bo obiecuję sobie jesli dzis nie oglądał, daję sobie z posłuchem spokój..niestety on ogląda ....i tak sie koło zamyka). Nadmienie, że po pół roku znajomości, nakryłam go na zdradzie tzn: zobaczyłam w jego telefonie zdjęcia kolezanek a raczej ich piersi i gorące teksty. Stąd brak zaufania!!! Seks nam nie wychodzi!!! ja mam blokadę, bo wiadomo nie jestem tak sprawna jak panienki z filmu porno...Kocham go, ale ....Własnie ja wiem zbyt duzo o ni m.....Bo też słyszę czasami jego złosć....Proszę o poradę. jestem w stanie umówić sie na spotkanie on-line( mieszkam w Holandii)

Szanowna Pani,

wskazana jest szczera rozmowa z partnerem i ewentualne wsparcie, w tej trudnej dla Pani sytuacji, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Fakt, że Pani partner prawie od roku unika kontaktu intymnego
z Panią i wciąż ogląda filmy porno może świadczyć m.in. o jego
niedojrzałości seksualnej, o braku kontroli własnego popędu itp.
Bardzo możliwe, że na skutek tego typu zaspakajania
seksualnego zostały wykształcone i utrwalone fałszywe
nawyki reagowania seksualnego.
Możliwe, że nastąpiło u partnera trwałe zakodowanie
reakcji tylko na bodźce docierające z ekranu
i uzależnienie od tego typu bodźców.
W efekcie blokada, brak wrażliwości na bodźce
wysyłane przez Panią.
Pani zaś odczuwa lęk, że może go utracić.
Lęk ten spowodowany jest brakiem pewności siebie,
zaniżoną samooceną.
Kiedy partner ogląda się za inną kobietą, nawet na ekranie,
w Pani głowie pojawia się myśl, że to ona jest atrakcyjniejsza
od Pani.
Być może pojawiają się też myśli, że nie zasłużyła Pani na to,
by być z kimś takim jak on,
co jeszcze bardziej obniża Pani samoocenę.
W każdym związku zdarzają się trudne chwile.
Jeżeli dzieje się coś niedobrego, na pewno nie wolno
tego dłużej tak zostawiać.
Problem sam się nie rozwiąże.
Podsłuchiwanie partnera też nie załatwi sprawy.
Myślę, że pierwszym krokiem powinna być szczera
rozmowa z partnerem.
Proszę zapytać partnera, co by zmienił, udoskonalił
w waszym związku, czego mu brakuje,
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co trzeba zmienić,
byście w związku obydwoje byli zadowoleni.
Ważne, żeby podczas rozmowy omówić wszystkie
istotne problemy.
Jeśli nie będziecie w stanie poradzić sobie sami, to zachęcam
Państwa do terapii par lub do indywidualnej psychoterapii.
Jeżeli rozmowa nie przyniesie pożądanego efektu,
a Pani partner nie wyrazi zgody na terapię, to zachęcam Panią
do podjęcia indywidualnej psychoterapii, gdyż Pani ciągłe
zdenerwowanie i stres mogą doprowadzić do zaburzeń
emocjonalnych.
Ważne, żeby odzyskała Pani równowagę wewnętrzną,
odbudowała pozytywny obraz siebie, wzmocniła poczucie
własnej wartości a także zbudowała własną niezależność
i odzyskała radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl