Jak szybko przytyć i ważyć idealnie do mojego wzrostu?

Jestem Mężczyzną Mam 20 lat Ważę 58 kg Mam 178 wzrostu Wyczytałem że idealna waga dla mnie to 70kg, więc jak mogę przytyć w możliwie najszybszym czasie 22kg? Próbowałem już jeść "Bomby kaloryczne" ale z efektem utraty wagi, co powinienem jeść? Ile razy dziennie?

Niestety, przytyć bardzo szybko i trwale się nie da. Jest to proces niemożliwy do osiągnięcia w zawrotnym tempie. Znacznie trudniej jest budować kilogramy niż je tracić, więc potrzeba na to czasu, by nie zaszkodzić sobie. Dieta powinna być odpowiednio uposażona w odpowiednią ilość węglowodanów, tłuszczów i białek-budulca masy mięśniowej. Węglowodany i tłuszcze po to by czerpać z nich energię, a nie z zapasów. Bomby kaloryczne są najgorszym rozwiązaniem, jak się Pan przekonał niezdrowym i krótkotrwałym. Dlatego dieta powinna być zróżnicowana, bogata w produkty nieprzetworzone, długo trawiące się w organizmie, które na wiele godzin zapewnią i sytość i dadzą energie do funkcjonowania. Kaloryczność diety powinna być podnoszona sukcesywnie, by nie obciążać układu trawiennego. Częstotliwość zjadanych posiłków to przynajmniej 5 posiłków, nawet 6 i 7 w ciągu doby, w mniejszych porcjach. Dieta powinna być bogata w białko zwierzęce tj. mięso, nabiał pod każdą postacią, węglowodany np. kasza, ryż, ziemniaki, pieczywo, tłuszcze np. masło, oliwa z oliwek, tłuste ryby, orzechy, pestki słonecznika, dyni itp. Również do każdego posiłku powinno być dodane warzywo i owoc. Proszę nie zapominać o odpowiednim nawodnieniu wodą i naturalnymi sokami. Również odpowiednie ćwiczenia, lekkie- nie przeciążające, budujące masę mięśniową będą od czasu do czasu wskazane. Jednak należy zastanowić się przede wszystkim co jest powodem niedowagi i poszukać przyczyny u dietetyka i lekarza ogólnego.