Jak szybko wzrasta poziom betaHCG?

Czy hcg może tak wolno wzrastać. Pierwszy wynik 689 po 72h 1318 po 48h tylko 1498. Czy to możliwe że wszystko jest ok?

Lek. Paweł Szadkowski

Poziom betaHGB powinien ulegać podwojeniu co 72h. Jest to natomiast szacunkowy wzrost i nie oznacza, że u każdej kobiety będzie on rósł dokładnie 2 razy w ciągu 3 dni. Warto powtórzyć badania, a w razie niepokoju udać się do ginekologa.