Jak taki wynik mam rozumieć w kontekście starań o dziecko?

Witam! W sierpniu 2018 roku stwierdzono u mnie Hashimoto ( po ciazy) w grudniu moje tsh wynosiło 1.34 obecnie czerwiec 2019 i tsh 0.003. Ft3 5.64 a ft4 1.87. Przyjmuje eutyrox 50 (pon-pt) i 25 (weekend). Tak zalecił endokrynolog w grudniu. Teraz wizyta pod koniec czerwca. Obecnie staramy się z mężem o 2 dziecko. Jak taki wynik ma się do staran o dziecko?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik jest obniżony [prawdopodobnie zbyt wysoka dawka Euthyroxu]. W kontekście starań o dziecko nie powinno być to przeszkodą. Proszę skonsultować się z endokrynologiem.