Jak uchronić partnera przed zakażeniem?

Dzień dobry, proktolog zauważył u mnie kłykciny kończyste, które zlokalizowane są w odbycie i na zewnątrz w okolicach odbytu. Uprawiałem seks z partnerem bez zabezpieczenia jako strona akywna, czy mogłem zarazić partnera HPV? Czy możemy uprawiać seks w prezerwatywie, bądź oralny? Jak uchronić partnera przed zakażeniem, czy szczepienia będą wystarczające? Czy po usunięciu kłykcin z kanału odbytu i zaszczepieniu się możemy uprawiać seks bez prezerwatywy? Bardzo proszę o pomoc.

Jeżeli jedna strona ma kk , to druga na pewno jest zakażona HPV. Może nie mieć objawów w postaci kk , ale na pewno jest zakażona. Najlepszym postępowaniem jest jak najszybsze usuniecie zmian i zachowanie abstynencji seksualnej przez kilka miesięcy. `Szczepienie nie jest lekiem leczącym HPV, zapobiega przed ponownym zakażeniem . W razie pytań zapraszam na messengera . www.prepmed.pl