Jak wygląda depresja senna?

Dzień dobry. Mam pytanie jak wyglonda Depresja Senna ? Prosze o odpowieć.

W klasyfikacji chorób nie istnieje jednostka chorobowa o tej nazwie. Możemy natomiast spotkać się z hipersomią, czyli z występowaniem senności mimo przespania nocy i z drugiej strony bezsennością. Proponuję, by opisała Pani dokładniej problem, którego Pani doświadcza, wtedy będzie większa szansa, aby uzyskała Pani pomocną odpowiedź.

Witam,

nie jest możliwe opisanie depresji sennej, takie pojęcie nie istnieje.

Być może ma Pani na myśli hipersomnię (nadmierną senność). O takiej dolegliwości mówimy, gdy senność występuje mimo przespania nocy oraz sen przedłuża się lub następuje zasypianie w czasie przeznaczonym na aktywność. Rozpoznanie hipersomnii następuje pod warunkiem, że objawy występują dłużej niż miesiąc, wykluczone są przyczyny somatyczne, psychiczne, a także nie ma miejsca fakt przyjmowania substancji psychoaktywnych przez osobę, której dotyczy dolegliwość.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel