Jak wyliczyć dni płodne na podstawie metody kalendarzykowej?

Witam!
Zacznę od tego, że mam 25 lat i pragniemy z mężem mieć potomstwo. Mąż ma już syna z inną. Dlatego się dziwię, że nie zachodzę w ciążę. Miesiączkę mam nieregularną od 11 roku życia. Ok 1,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne 2008-2009. Chciałabym, aby Państwo mi pomogli wyliczyć dni płodne.
Styczeń 2010. Miesiączka dnia 4 i 26 lutego 2010, dnia 22 marca 2010, 23 kwietnia, 23 maja, 23 czerwca, 16 lipca, 15 sierpnia, 11 września, 7 października, 5 i 31 listopada, w grudniu 2010.
Wczoraj był 3. dzień miesiączki, a zaczęłam brudzić już (przeważnie mój cykl trwa 5 dni), kilka dni temu robiłam testy ciążowe, ale niestety są negatywne.
Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Ustalenie dni płodnych metodą kalendarzową polega na ocenie najdłuższego i najkrótszego cyklu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Wyznaczenie początku okresu płodnego polega na odjęciu 18 dni od najkrótszego z cykli, a końca tego okresu poprzez odjęcie 11 dni od najdłuższego z cykli. W praktyce u kobiet z cyklami o długości pomiędzy 26 a 32 dni okres płodności przypada od 8. do 21. dnia cyklu.
Znacznie skuteczniejsze w oznaczeniu dni płodnych są metody termiczna i śluzowa,
szczególnie gdy są stosowane łącznie. Pozwalają one na niezależną od nieregularności cyklu ocenę płodności.

Redakcja abcZdrowie.pl