Jak złagodzić ból ucha?

Witam, Od 2 dni strasznie boli mnie ucho, ból zaczą schodzić do szczęki oraz za ucho. Lekarz nie zalecił nic tylko czekać, czy taka diagnoza mnie uleczy ? Czy istnieje sposób aby załagodzić ból ?

Szanowna Pani, bez badania nie jestem w stanie zbytnio pomóc. Może Pani zastosować leki przeciwzapalne, np. ibuprofen. Pozdrawiam