Jak zmotywować się do ćwiczeń i nie podjadać słodyczy?

Mam 15 lat i ważę 56 kg przy wzroście 157 cm. Nie mam otyłości ani nadwagi, ale chciałabym spalić tkankę tłuszczową i przy okazji zrzucić 3-4 kg, żeby lepiej się czuć i wyglądać. Trenuję pływanie osiem godzin tygodniowo, lecz to nie pozwala mi pozbyć się tkanki tłuszczowej zwłaszcza z brzucha. Próbowałam biegać, skakać na skakance, jeździć na rowerze i innych sportów, ale nie mam wystarczająco silnej woli i po tygodniu przestaję po prostu z lenistwa. Nigdy nie stosowałam diet, a największy mój problem tkwi w tym, że nie potrafię powstrzymać się od jedzenia slodyczy i nie mam zbytniej możliwości jeść posiłków regularnie.

Witam serdecznie!

Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Tkanka tłuszczowa zaczyna być spalana po 30 minutach wysiłku o umiarkowanej intensywności. Warto codziennie wygospodarować odrobinę czasu na trening. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl.

Ważne będzie także wzmocnienie motywacji do osiągnięcia celu, stosowanie preparatów kosmetycznych poprawiających wygląd skóry oraz uregulowanie pór posiłków (optymalna ilość to 4-5 w ciągu dnia).

Pozdrawiam