Jak zrozumieć te wyniki przed planowaniem ciąży?

Witam serdecznie. W najbliższym czasie planuję ciążę. Ostatnio zrobilam miedzy innymi badanie przeciw różyczce i toksoplazmozie. Czy moglabym prosic o interpretacje wyników? Rozyczka IgG 112 IU/ml (wartosc ref. H <10) Tokspolazmoza IgM - ujemny Toksoplazmoza IgG 3.2 IU/ml (Wartosc ref. <30) Z gory dziekuje i pozdrawiam Violetta

Lek. Tomasz Budlewski

Różyczka oznacza dawniejsze zakażenie lub szczepienie jeśli IgM jest ujemne. A toxo ujemne brak danych ma świeże i dawniejsze zakażenie