Jak zrzucić te 7kg?

Mam 16 lat, 178cm wzrostu, ważę 71kg, jestem aktywna fizycznie. Podejmowałam próby odchudzania się, jednak kończyły się one niepowodzeniem. Jedynym sposobem, który stosowałam, to 'podkręcenie' metabolizmu. Piłam dużo, wody, jadłam, często i w małych porcjach. Po takim tygodniu prób, schudłam, 2kg. Nadal utrzymuje ta wagę, bez podkręcania metabolizmu, Jednak zauważyłam, że po tym jestem praktycznie cały czas głodna, jem obiad, za godzinę mogę jeść znowu. Bardzo szybko też trawi mój żołądek pokarm, bo mam taki szybki metabolizm. Potrafię wypróżniać się nawet 3 razy dziennie, choć kiedyś był to jeden raz. Wiem, że chyba coś jest nie tak, bo wszystkie moje koleżanki normalnie jedzą, a ja mogę cały czas. Niepokoi mnie to. Obawiam się też, że nie wytrzymam żadnej głodówki, bo ja praktycznie non stop myślę o jedzeniu. Nie wiem, czy istotnym faktem jest, też to, że kiedyś jak byłam głodna, to burczało mi w brzuchy i dało się to znieść, a teraz, gdy czuję się głodna, to aż wręcz ten brzuch mnie boli, nie mogę wtedy robić nic innego, tylko muszę iść i coś zjeść. Moim marzeniem jest jednak mimo tego wilczego apetytu, zrzucić, z 7-6 kg. Lepiej bym się czuła fizycznie. Jednak w jaki sposób ja mogę to uczynić? Proszę o poradę, pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa. Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 22,4. Nie musisz się więc odchudzać! Jeśli jednak chcesz utrzymać właściwą masę ciała i jednocześnie nie być głodna, powinnaś stosować się do prawidłowych nawyków żywieniowych.
Twoje „podkręcanie’ metabolizmu to po prostu wprowadzenie kilku właściwych zasad żywienia.
Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli, wtedy Twój mózg szybciej dostanie informację o nasyceniu, a Ty zjesz mniej.
W ciągu dnia powinnaś spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych\
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe)
Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.
Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej- około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Wypróbuj ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl
Myślę, że po tych zabiegach nie będziesz odczuwała ciągłego głodu a Twoje ciało będzie szczupłe i jędrne. Nie powinnaś jednak skupiać się na odchudzaniu, a jedynie na właściwym stylu życia.
Pozdrawiam.