Jak zwalczyć lęk przed wychodzeniem na dwór u dziecka?

Witam. Mój syn ma 9lat martwi mnie jego zachowanie gdyż dziecko od małego miało lęk przed wychodzeniem na dwór z czasem to minęło leć dziecko gdy chodzi w czasie drogi co jakis czas obkreci się raz wokol własnej osi. W szkole na przerwach się drze głośno krzyczy na lekcjach jest rozkojarzony. Ma problemy. Zasypianiem często. Zaśnie potem się obudzi po pół godziny ia problem. Zaśnięciem. Ogólnie jest wesołym chłopcem lubi się bawić z rówieśnikami dobrze się uczy. Byliśmy u psychologa to stwierdził że to są leki wieku dzieciecego i one mina lecz minęło kilka lat i tak się dziecko zachowuje. Nie wiem jak mam się zachować w stosunku do jego zachowania. Proszę o pomoc

Droga Pani
Nie napisała Pani czy dziecko ma jakieś zainteresowania i czym się zajmuje po lekcjach. Dobrze byłoby żeby synek miał stałą konsultacje psychologiczna , podczas której dobrze byłoby rozmawiać o jego uczuciach. Jego zachowanie czyli lęki mogą być związane z sytuacja rodzinną, dobrze byłoby żeby pójść do psychologa całą rodziną, ponieważ często jest tak że relacje w rodzinie również mogą powodować lęki u dziecka. Dobrze jest tez porozmawiać z psychologiem, pedagogiem szkolnym i wychowawcą i od nich uzyskać opinie o zachowaniu dziecka w szkole. Czasami drobne sprawy decydują o lękach. Dziecko nie zawsze umie wyartykułować o co mu chodzi, ale opinie dorosłych dadzą rozszerzony obraz, który pomoże i wskaże odpowiednie postępowania w stosunku do synka. Na pewno dziecko nie powinno oglądać programów dla dorosłych szczególnie filmów kryminały, horrory. Proszę ograniczyć korzystanie z komputera i telefonu komórkowego o ile używa, Na spacery dziecko powinno wychodzić z dorosłymi. W usuwaniu leków pomaga np. pływanie (baseny), lub inna aktywność sportowa, w której dziecko będzie się czuło bezpieczne.
pozdrawiam serdecznie