Jak żyć z mężczyzną, który stroni od mycia się?

Witam.mam problem z mężem który jest strasznym brudasem. Mamy malutkie niemowle, jesteśmy niecały rok po ślubie a ja sie go poprostu zaczęłam brzydzic. Wiecznie grzebie w nosie,nie myje rąk, twarzy.jego dłonie wiecznie śmierdzą a jak mówię mu ze ma umyć ręce to robi mi na Złość. BrzydZe sie jak robi mi jedzenie , dotyka mnie czy nasze dziecko bo potrafi cały dzien nie myć rak. Muszę go pilnować mimo to robiąc mi na złość i tak nie myje dłoni. Co robić ?

Czasami nagła zmiana w poziomie higieny u mężczyzn wiąże się z objawami depresyjnymi. Jeśli mąż wcześniej dbał o siebie, warto zwrócić uwagę na jego samopoczucie, zapytać jak się czuje.

Pozdrawiam!

Witam,
Nie wiemy,czy i na ile taka przypadłośc pojawiła się teraz,a na ile Pani dopiero teraz ją zauważyła.Bywa i tak,że zaniedbanie higieny jest następstwem stanów depresyjnych,więc może warto sobie odpowiedzieć na pytania dodatkowe:czy niechęć,o której mowa nie ma innych przyczyn.Jeśli nie,może warto powierzyć problem jakiejś bliskiej osobie,wobec której ma Pani zaufanie i która może mieć na męża wpływ.Ale zachęcam,by zaczęła Pani rozmowę od uwag,typu"martwię się,że bardzo się zaniedbałeś" i użyć jeszcze innych przykładów poza higieną.
Pozdrawiam

Witam. To rzeczywiście przykry problem dla Pani, bo jak widać dla męża nie. Może warto otwarcie z nim porozmawiać i powiedzieć to, co tu Pani napisała. Oraz powiedzieć co Pani zrobi, jeśli on nie dostosuje się do przestrzegania zasad czystości, jeśli zamierza Pani wprowadzić jakieś restrykcje.Zachowania typu kultury osobistej wynosimy z domu rodzinnego. Zapewne mąż był tak wychowany, ale też teraz Wy wychowujecie dziecko i istnieje pewne prawdopodobieństwo, że będzie ono powtarzało zachowania męża. Czyli w przyszłości nie będzie przestrzegało zasad higieny. W rozmowie może się Pani odwołać do wielu chorób, które mogą pojawić się w wyniku brudu, przez co mąż naraża zdrowie dziecka.