Jaką dawkę leku powinna stosować osoba z wynikiem badan witaminy D 14,80 ng/ml?

Badanie witaminy D metabolit 25(OH) wynik 14,80 ng/ml.Norma dorośli 30-80 ng/ml.Jaką dawkę tabletek dobrać?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani przez miesiąc przyjmować dawkę 4000j dziennie, potem 2000j dziennie przez cały rok. Następnie dawkę profilaktyczną, czyli 1000j dziennie od października do kwietnia, albo też przez cały rok.