Jaka decyzja będzie w tym przypadku najbardziej dojrzała?

Witam. Mam pewien problem. Przez jakiś czas pisalam z facetem, znałam go już wcześniej pracowaliśmy razem ale zawsze miałam go za tzw buca. Napisał do mnie, dowiedziałam się że jest za granicą i kiedy wróci chętnie się że mną spotka. Mam za sobą bardzo kiepski związek z którego mam ponad roczną córkę. Pierwsza dalam mu jasno do zrozumienia ze nic z tego nie będzie. Jednak on powiedział abyśmy dali sobie szanse i chociaż sie spotkali. Kilka dni temu nastąpi zwrot akcji. To on powiedział że mnie przeprasza że nie chce robić mi nadziei i nie chce się spotkać. Wyjaśniłam mu już wcześniej że nie jest łatwo zrobić mi nadzieję, żadne słowa ani obiecanki nie spowodują że tak szybko polecę w jego ramiona i się zakocham bo się już przejechałam. Poprosiłam tylko aby wyjaśnił mi skąd ta zmiana decyzji wtedy powiedział też że najlepiej żebyśmy się spotkali i wtedy wszystko mi wyjaśni. Pytanie moje brzmi następująco - iść na to spotkanie? Wysłuchać go czy powiedziec, że nie będzie spotkania. Tak bardzo chciałbym zachować się odpowiednio do sytuacji jak dorosła kobieta ale nie wiem co będzie dorosłe czy jak odwrócę się i nie spotkam się z nim czy jak spotkam wysłucham i każde z nas pójdzie w swoją stronę. Jestem kobietą, dorosłą i dojrzałą która nie chce się zachowywać jak nastolatka. Ale nie wiem która decyzja sprawi że będzie to dojrzałe z mojej strony. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,
Niestety nie mogę dać Pani odpowiedzi na postawione pytanie, gdyż każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje za które nie mogę brać odpowiedzialności. Doradzałabym zrobienie bilansu zysków i strat związanych z jedną i drugą opcją wyboru. Ja nie wiem, czy jakąkolwiek z tych alternatyw można rozważać w kategoriach dojrzała - niedojrzała i sądzę, że najważniejsze jest to, co Pani woli dla siebie. Ciekawi mnie to, czy ten mężczyzna się Pani podoba, bo jeśli tak to wysłuchując go być może nie ma Pani zbyt wiele do stracenia a tylko może zyskać. Zastanawia mnie także to dlaczego tak bardzo zależy Pani na podjęciu zachowania uchodzącego w Pani oczach za tzw. "dojrzałe". Odniosłam nawet wrażenie, że jest to dla Pani ważniejsze od samego sensu tej rozmowy jakim jest stworzenie perspektyw na nową relację z mężczyzną lub też nie. Sądzę, że to Pani jest ekspertem od własnych potrzeb i mam nadzieję, że po dłuższym namyśle podejmie Pani korzystną dla siebie decyzję.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/