Jaka dieta i sposób leczenia przy hiperinsulinemii?

Jak leczyć hiperinsulinemię? Czym ona jest i jaką dietę stosować aby nie tyć?

Witam, powinna Pani stosować dietę niskokaloryczną zawierającą zdrowe tłuszcze (oleje roślinne, w ograniczonej ilości orzechy), chude mięso, ryby, kasze gruboziarniste, ryż nie oczyszczony, jogurty, kefiry, niskotłuszczowe mleko, warzywa, w niewielkiej ilości pieczywo razowe i owoce. Należy bezwzglednie wykluczyc wszystko co słodkie oraz produkty zbożowe oczyszczone (np. chleb, bułki, makarony). Do tego 4-5 posiłków spożywanych o tej samej porze i 1,5-2 litry płynów do wypicia. Podsumowując dieta powinna byc bogata w błonnik oraz dostarczać odpowiednią ilość węglowodanów złożonych, białka, tłuszczu minerałów i witamin. Poziom kaloryczności zależy od Pani wieku i masy ciała. Bardzo pomocne jest też określenie składu ciała. O roli błonnika można przeczytać na mojej stronie w artykule "Jakich informacji dostarcza analiza składu ciała?
https://zdrowadieta.szczecin.pl/zdrowa-dieta/