Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam

Dieta dla osób z Zespołem Policystycznych jajników to dieta uwzględniająca indeks glikemiczny. Wybór produktów z niskim indeksem.
Zapalenie żołądka- dieta uzależniona od stadium leczenia. Pierwszy okres to dieta lekkostrawna, produkty gotowane ( trochę się kłuci z dietą na PCOS- ale pamiętajmy, że to chwilowy stan). Później wraz z leczeniem coraz więcej można jeść i na etapie wyleczonego stanu zapalnego wystarczy dieta na samo PCOS.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,

jeżeli chodzi o PCOS zachęcam do lektury mego artykułu:
https://dietetycy.org.pl/dieta-przy-pcos/

Przy zapaleniu rzołądka zaś powinna Pani spożywac produkty łagodne, nie powodujące wydzielania zyt dużej ilości soków żołądkowych, lekkostrawne, gotowane. Wszystko jednak jest kewstią indywidualną więc najlepiej skonsultować sprawę z dietetykiem.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.

joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Zapalenie żołądka i dwunastnicy – Zapalenia żołądka i dwunastnicy bywają określane jako nieżyty lub katary żołądka. Mogą one przebiegać z bezkwaśnością, niedokwaśnością, nadkwaśnością lub kwaśnością prawidłową soku żołądkowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Dieta dla cukrzyka - rodzaje cukrzycy, leczenie żywieniowe, jadłospis

Dieta cukrzycowa dla osoby starszej

Dieta cukrzycowa dla osoby starszej

Nawet 40% osób po 65. roku życia choruje na cukrzycę typu 2. Cukrzyca u seniorów często nie daje typowych objawów, dlatego jest późno diagnozowana. Jakie są zalecenia dietetyczne dla chorych na cukrzycę w podeszłym wieku? Cukrzyca u osób starszych Wielu...