Jaką dietę wybrać, aby przybrać na wadze?

Witam chciałabym poprosić o radę odnośnie produktów,które powinnam uwzględnić w swojej diecie.Moje BMI to 16.Chcę przybrać około 3-5 kg. aby osiągnąć wynik 18. Wiem,że powinnam zwiększyć liczbę posiłków do 5 dziennie i liczbę kalorii.Na forach, które przeglądałam,większość diet opierała się na produktach wysokobiałkowych,ale słyszałam też opinie,że są to szczególnie diety do osób ćwiczących.Jaką ja dietę powinnam zastosować, alby w miarę szybko przybrać na wadze?

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Powinna Pani zadać pytanie - jaką dietę zastosować aby zdrowo przybrać na wadze, a nie szybko :)
Oczywiście 5-6 posiłków dziennie to podstawa. Kaloryczność powinna Pani zwiększyć o 30% w stosunku do zapotrzebowania. Zdrowe, wysokokaloryczne produkty:
1. Cukry: miód, awokado, banany, winogrona; wszelkie owoce również suszone i dżemy; czekolada (najlepiej gorzka).
2. Tłuszcze: oleje, oliwy sosy do sałatek na ich bazie, tłuste ryby, orzechy, migdały, słonecznik, pestki dyni, masło.
3. Węglowodany: kasze, ryże, pieczywo.