Jaka inna metoda antykoncepcji będzie dla mnie odpowiednia?

Dzień dobry, od 4 lat mam wkladke flexi T, zalozylam ja zaraz po urodzeniu pierwszego dziecka, to swietna metoda antykoncepcji tylko od 2 lat zaczely mi dokuczac lekkie plamenia miedzy miesiaczkami i wydluzyla sie miesiaczka do 12-14 dni , te piersze dni sa male plamienia a ostatnie dni 5 bardzo krwawie, bylam juz 3 razy u ginekologa w holandii i ma tylko alternatywe zeby ta wkladke wyjac bo skoro mi nie sluzy to tylko sie mecze ale niezaproponowal nic innego a ja nie chce zajsc w ciaze po wyjeciu wkladki tabletki tez nie sa dla mnie, czy moglabym otrzymac porade w tej sprawie
KOBIETA, 33 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje wiele różnych metod antykoncepcji, a wybór zależny jest od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz stanu zdrowia pacjentki. Istotny jest również styl życia kobiety, ponieważ niektóre z metod antykoncepcyjnych wymagają systematyczności (jak na przykład tabletki antykoncepcyjne), więc nie sprawdzą się u osób, które mają z tym problem.

Aby dowiedzieć się, która metoda antykoncepcji będzie dla Pani najbardziej odpowiednia najlepiej udać się do ginekologa, ponieważ czasem konieczne jest wykonanie badań przed podjęciem ostatecznej decyzji. Do wyboru są nie tylko pigułki antykoncepcyjne czy różne rodzaje wkładek (hormonalne lub niehormonalne), ale również zastrzyki antykoncepcyjne, plastry lub prezerwatywy.

Metody antykoncepcji opisywaliśmy w artykułach, które znajdują się pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wybierz-metode-dla-ciebie,

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.