Jaka jest interpretacja wyniku seminogramu?

Witam odebrałem wyniki seminogramu, proszę o interpretacje. Objętość - 2ml PH - 8 Barwa - żółta Lepkość - prawidłowa Aglutynacja - brak Koncentracja plemników 20,00 Liczba plemników w ejakulacie - 40 Ruch postępowy - / Ruch całkowity - 40 Brak ruchu -60 Żywotność - / Plemniki prawidłowe - 40 Liczba komórek okrągłych - W badanym preparacie stwierdzono obecność spermocytow ok40% wykazuje prawidłowa budowę u pozostałych występują zmiany w obrębie - główki wydłużona lub okrągła - wstawki pogrubiona zacięta - stwierdzono obecność leukocytów 6- 10 Erytrocytów wyługowanych 2-4 w p.w Ruchliwość 50% typ a b lub 25% typ a Proszę o opinie Pozdrawiam

Nie podał Pan jednostek w których wyrażone są wyniki, nie wiem też jaki jest problem medyczny. Proponuję aby interpretacji dokonał lekarz, który Panu zalecił wykonanie seminogramu.