Jaka jest przyczyna wypadania włosów?

Od ponad roku wypadają mi włosy:(. Mam dopiero 22 lata. Niestety nie odbywa się to w schematyczny sposób, ponieważ nie pojawiają mi się zakola, a tracę włosy na czubku. Zauważyłem również, że strasznie się przetłuszczają. Fakt dziadek i ojciec są łysi, ale zaczęli tracić włosy po 30. roku życia. Czy to możliwe, że mnie już to też dopadło? Wszystko zaczęło się dziać, gdy moi współlokatorzy powiedzieli mi, że łysieje. Czy to może mieć również jakieś powiązanie z psychiką, gdyż od tego czasu prawie cały czas o tym myślę? Bardzo prosiłbym o odp.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ze względu na wywiad rodzinny jest Pan niestety w grupie zwiększonego ryzyka łysienia.
W Pana przypadku warto upewnić się że przyczyną dolegliwości nie jest inna dolegliwość - na przykład anemia lub choroby tarczycy. Warto także odwiedzić dermatologa.
Jeżeli chodzi o wpływ psychiki, to z pewnością pewne sytuacje doprowadzają do większego zauważania pewnych problemów. Proszę starać się myśleć pozytywnie.

Pozdrawiam.