Jaką koronę zębową najlepiej zastosować?

Dzień dobry. Miałam wyrwane na dole po prawej zęby 5, 6, 7 i 8. Z tych zębów 5-tkę straciłam około 8 lat temu, 5 lat temu przy usuwaniu 8-ki trzeba było wyrwać też 7-kę, bo były złączone korzeniami i podobno nie dało się inaczej. Została mi wtedy kiepska, leczona już wcześniej kanałowo 6-tka, która połamała mi się. Była opcja uratowania tego zęba, ale wiązała się z ponownym leczeniem kanałowym i przeszczepem dziąsła, które opadło i zrobiła się "kieszonka", przez co pojawił się stan zapalny. Koszt leczenia duży w porównaniu do małego rokowania a nawet wtedy musiałabym uzupełnić inne zęby, więc tydzień temu zdecydowałam się pożegnać z zębem i chciałabym w tamtym miejscu zrobić uzupełnienie implantami. Już przed wyrwaniem tej 6-tki odczuwałam brak 5 i 7, a górne zęby musiały być obciążone (tak wywnioskował mój dentysta), bo pękła mi ścianka górnej 6-tki. Oprócz tego braku po prawej na dole, wszystkie pozostałe zęby są na swoim miejscu. Na górze łuk zębowy mam do 7-mek. Jak zakończę leczenie pękniętej górnej 6-tki, to wybiorę się na konsultację, ale póki co chciałam się zorientować jakie są możliwości. Czytałam, że przy braku kilku zębów obok siebie można zrobić most na dwóch implantach i uzupełnić w ten sposób brak 3 zębów, czyli u mnie byłyby to 5, 6 i 7 (oczywiście zakładając, że mam ku temu odpowiednie warunki w jamie ustnej). Natomiast w rozmowie koleżanka powiedziała mi, że uzupełnia się tylko do 6-tki, że dalej nie ma potrzeby i że może w związku z tym dałoby się u mnie zrobić tylko jednego implanta na miejscu 6-tki i osadzić na nim koronę taką podwójną 5/6. Wiadomo koszt wtedy też byłby mniejszy, ale wdaje mi się jednak, że na 6-tce można skończyć, jak ktoś w ogóle nie ma zębów i się robi cały łuk zębowy, a w moim przypadku, jak nie uzupełnię 7-ki, to chyba dalej nie odciążę w pełni górnych zębów. Jak to wygląda w praktyce? Czy uzupełnia się implantami dalej niż 6 w przypadkach takich jak mój? Czy spokojnie wystarczyłaby taka podwójna korona na jednym implancie? Poza tym myślę też o innych zębach i przyszłościowo, jakie rozwiązanie byłoby lepsze i nie skupiam się wyłącznie na kosztach. Ostatecznie i tak wszystko okaże się po konsultacji, ale chciałam się dowiedzieć, jakie są najpopularniejsze praktyki.

Dzień dobry, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zrobienie mostu na dwóch implantach. Podwójna korona na jednym implancie czasem jest stosowana, ma jednak dużo gorsze rokowania i nie jest zalecana.