Jaka może być przyczyna biegunek tłuszczowych?

Witam. Mam nietypowy problem od około roku mam biegunki tłuszczowe codziennie kolor kału jasny śmierdzący zapach dużo niestrawionych resztek w kale typu kukurydza grejpfrut itp kał zawsze jest nieuformowany i amorficzny. Od tego czasu mam też szumy w uszach i lekko podniesione ciśnienie około140. Mam też problemy z zylami pojawiły mi się żylaki z nikad na nogach i mam uczucie ciężkich nóg permanentnie. Powiększone węzły chłonne po obu stronach na szyji potwierdzone rezonansem. Nieustający kasze

Pytanie nie zostało do końca zapisane - trudno jest mi się odnieść do odpowiedzi.
Proponuję jedynie Panu diagnostykę u lekarza chorób wewnętrznych, który spojrzy na Pana problemy całościowo.

Pozdrawiam serdecznie.