Jaka może być przyczyna bólu piersi u 25-latki?

Od kilku miesięcy odczuwam ból piersi - tydzień przed okresem, w trakcie ustaje i zaczyna się po okresie - z mniejszym lub większym natężeniem. Badalam prolaktyna na początku cyklu, jest w normie. Czy powinnam powtórzyć badanie? Co może być przyczyną bólu piersi? Nadmienię, że staram się o ciążę, ale bezskutecznie. Progesteron jest w normie.

Bóle mogą być związane ze zbliżającą się miesiączką, jednak nie mogę wykluczyć innych przyczyn. Wskazane jest badanie piersi, najlepiej przez ginekologa, który ma możliwość zlecenia badań hormonalnych w razie potrzeby.