Jaka może być przyczyna bólu pod pachami?

Od 2 tygodni bolą mnie pachy. Ciężko określić kiedy ten ból się pojawia i jaki jest. Wczoraj pod prawa pachą wyczułam mały, bolesny guzek. Boli jak dotykam ale również w ciągu dni pojawia się ból, pod obiema pachami. Promieniuje do piersi. Od lekarza dostałam skierowanie na morfologię, ob i CRP. W morfologi podwyższona ilość limfocytów - 44. Co może być przyczyna?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój o stan swojego zdrowia. Prawidłowo jednak, że wykonano już pewną diagnostykę, która mogłaby wstępnie wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Trudno na podstawie samej informacji oraz wyniku morfologii wskazać dokładną przyczynę dolegliwości bólowych. Jeżeli wystąpiło przekroczenie wartości limfocytów mogłoby to wskazywać na stan zapalny, infekcję bakteryjną lub wirusową. Możliwe, że jest to związane z wyczuwalnym węzłem chłonnym. Taka sytuacja mogłaby być związana ze aktualnym stanem obniżenie odporności po przebytej infekcji.

Zalecamy Pani rozszerzyć diagnostykę o USG piersi, które powinno objąć również badanie obrazowe dołów pachowych. Takie postępowanie będzie precyzyjniejsze i pozwoli wyeliminować poważniejsze schorzenia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/usg-sutkow

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi-po-bokach

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.