Jaka może być przyczyna braku ciąży u 34-latki?

Witam. Chciałabym uzyskać odpowiedź na temat wyników męża. Po 6 latach od pierwszego dziecka zaczynamy starać się o drugie. Mój lekarz poprosił o badanie nasienia męże. Przy pierwszym dziecku też je robił - ale były bardzo dobre. Wówczas to ja miałam problem. Po zażyciu odpowiednich leków w ciągu 2 miesięcy zaszłam w ciąże. Teraz znów się staramy i lekarz powiedział, że zanim mi da leki musi sprawdzić czy z mężem wszystko ok. Oto jego wyniki: Upłynnienie 15, objętość 2,5 pH 8,1 barwa prawidłowa, lepkość aglutynacja brak, koncentracja plemników 54, całkowita liczba plemników 135, ruch postępowy 44, ruch całkowity 56, brak ruchu 44, żywotność 77, plemniki o prawidłowej budowie 1 (i ten wynik podany jest na czerwono) koncentracja komórek okrągłych 0,7 koncentracja leukocytów 0,7. Czy te wyniki mają nas martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u androloga lub urologa wyniki świadczą o zbyt małej ilości prawidłowych plemników