Jaki jest powód niskiej samooceny u osoby po kliku próbach samobójczych?

Pracuję od dwóch lat w kasynie. Nigdy nie miałem wysokiej samooceny,ale po rozpoczęciu tam pracy okazało się że wszystko umiem, wszytsko potrafię. 1raz miałem przyjaciółki. Komuś poza rodziną na mnie zależało.Niestety po urlopie latem wszystko się zmieniło. Czuję się źle, czuję pustkę. Zaczałem o tym mówić w pracy, one zaczęły mnie pocieszać, ale zdały sobie sprawę, że to nic nie daje i teraz jestem sam smutny i często płaczę. Czekam na wizytę u psychiatry, jestem po kilku próbach samobójczych.

Mgr Agnieszka Nowak

Witam serdecznie,
Pyta Pan o powody niskiej samooceny- będzie ich przypuszczalnie tyle, ile osób ją przeżywających; ponadto może się okazać, że ciężko jest wskazać jeden konkretny powód, bo może na to wpływać szereg czynników. Bardzo dobrze, że umówił się Pan na wizytę do lekarza, jest ona konieczna, lecz istnieje ryzyko, że bez podjęcia psychoterapii, która mogłaby Panu pomóc rozeznać źródła obecnych trudności, sytuacja właściwie nie ulegnie poprawie w dłuższej perspektywie czasowej.
Zachęcam więc, żeby umówił się Pan również do psychoterapeuty.
Pozdrawiam,
Agnieszka Nowak

Dzień dobry. Niska samoocena dotyczy wielu osób niezależnie od posiadanych przez nie kompetencji. Wpływa na to wiele czynników rozłożonych w czasie. Bardzo słusznie, że zapisał się Pan na wizytę u specjalisty. Uczulam Pana jednak, aby nie ograniczył Pan formy wsparcia do przyjmowania leków, ale także rozpoczął regularną pracę z psychologiem/psychoterapeutą. Jako młoda osoba ma Pan szansę na szybkie wprowadzenie zmian, gdyż wiele aspektów funkcjonowania prawdopodobnie nie jest jeszcze utrwalonych na tyle, by wymagały długoterminowej pracy. Udana interwencja psychologiczna pozwoli Panu poczuć nie tylko ulgę w cierpieniu, ale także zadowolenie z życia, szczęście, poczucie pełni. Chyba warto, prawda?;) Trzymam za Pana kciuki!. Serdecznie pozdrawiam.

Witam Pana
Nieadekwatna samoocena i brak wiary w swoje
możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie
obszary Pana funkcjonowania i sprawiają,
że nie potrafi Pan cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia,
tworzy Pan w umyśle wypaczony obraz samego siebie,
co pogłębia jedynie niską samoocenę i poczucie przygnębienia.
Możliwe, że cierpi Pan również na depresję,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie, psychoterapię.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas terapii wzmocni Pan poczucie własnej wartości,
odzyska Pan równowagę wewnętrzną,
a Pana życie nabierze sensu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl