Jaki poziom cholesterolu jest powodem do obaw?

Mój cholesterol Cholesterol całkowity to 317,4 mg/dl ; TG 54,7 mg/dl; HDL 92,2mg/dl ; LDL 211,2. Mam 49 lat, ważę 58 kg. Odżywiam się zdrowo. Czy taki poziom cholesterolu jest powodem do obaw?

Mgr Martyna GorczyĹska

Powyższe wyniki powinny Panią skłonić do wizyty u lekarza. Wysoki poziom cholesterolu znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób serca. Zalecałabym również wizytę u dietetyka - specjalista z zakresu żywienia będzie mógł ocenić Pani dietę oraz doradzić jakie modyfikacje można wprowadzić w codziennym jadłospisie.

Witam serdecznie,
Pana wyniki gospodarki lipidowej wymagają konsultacji z lekarzem. Warto również zwrócić uwagę na swój jadłospis i wzbogacić go m. in. o pokarmy błonnikowe czy zdrowe tłuszcze roślinne.

Pozdrawiam