Jakie badania hormonalne należy wykonać w 3-5 dniu cyklu?

Witam. Czy badania hormonalne, które trzeba zrobić w 3-5 dniu cyklu (FSH, LH, Estradiol) oraz te w 21 dniu cyklu (prolaktyna, progesteron) trzeba wykonać w tym samym cyklu, czy można w dwóch różnych? Pytam, ponieważ jestem teraz w drugiej połowie cyklu i nie wiem, czy mam czekać na następny cykl, czy progesteron i prolaktynę zrobić w tym, a pozostałe badania w kolejnym cyklu.

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej jest wykonać badania z jednego cyklu. Zależy to od zaburzeń jakie występują.