Jakie badanie pokaże, czy mam powiększone węzły chłonne nadbrzusza, okołoaortalne?

Jakie badanie pokaze czy mam powiekszone wezly chlonne nadbrzusza, okoloaortalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Badaniem przesiewowym będzie usg jamy brzusznej - proszę poprosić radiologa, aby zwrócił uwagę na okolicę, która Panią niepokoi. Jeśli lekarz zauważy coś niepokojącego, najczęściej kolejnym badaniem jest TK jamy brzusznej.