Jakie jest postępowanie przy krwotocznym udarze mózgu?

Mężczyzna, lat 61, 4 dni temu doznał krwotocznego udaru mózgu w okolicy pnia mózgu. W chwili obecnej leży na OIT pod respiratorem, nieprzytomny. Rokowania są bardzo złe. Moje pytanie brzmi: jakie leczenie stosuje się w takich przypadkach? oraz po jakim czasie wykonuje się ponowną tomografię głowy, by sprawdzić czy obrzęk mózgu się zmniejsza?

Lek. Paweł Szadkowski

Leczenie i diagnostyka (również obrazowa) zależą od przyczyny udaru krwotocznego i stanu klinicznego pacjenta. W praktyce klinicznej leczenie najczęściej sprowadza się do leczenia objawowego (p/obrzękowego, hipotensyjnego, p/krwotocznego). Najlepszych informacji udzieli pani/panu lekarz prowadzący.