Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w dzień niepłodny?

Witam, Mianowicie uprawialam seks bez zabezpieczeni 2 czerwca, tak jak wskazuje moj kalendarzyk - w dzień niepłodny. Za 7,8 dni powinnam dostać okres. Wytrysk odbyl sie poza pochwa, jednakze minelo od tej pory 4 dni, a wszystko mnie boli, a gdy o tym wszystkim myslę, to już w ogole jest masakra. Co mam o tym sadzic?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takiej sytuacji ryzyko zajścia w ciążę zawsze istnieje, dlatego powinno się zabezpieczać w trakcie stosunku. Aktualnie może Pani oznaczyć bhcg z krwi i umówić się na wizytę do ginekologa w celu wykluczenia ciąży lub w terminie spodziewanej miesiączki wykonać test ciążowy (wcześniej wykonany test może być niemiarodajny).