Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę po stosunku przed pierwszą tabletką z blistra?

Witam! Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, wczoraj skończyła mi się miesiączka. O godzinie 22.00 powinnam była wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania, ale moj partner "skończył w środku" zanim wzięłam tabletkę. Po stosunku wzięłam pierwszą tabletkę. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Czy są to dni niepłodne? Czy powinnam dalej kontynuować branie następnych tabletek? Proszę o szybką odpowiedź, co mam robić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jesli stosunek trwał krócej niż 12 godzin, to ryzyko ciąży nie jest zwiększone (chodzi o to, że przyjęła Pani tabletkę z opóźnieniem mniejszym niż 12 godzin).
Prawidłowo stosowane tabletki antykoncepcyjne zapewniają pełną ochronę również w czasie przerwy.