Jakie mogą być powody obniżonej tolerancji alkoholu?

Dzień dobry, mam 21 lat. Z biegiem czasu zaczęłam bardzo źle reagować na alkohol. Nigdy nie piłam bardzo dużych ilości i zbyt często. Nie mogłam już napić się nawet okazjonalnie, z powodu bardzo złego samopoczucia (ataki paniki, trudności z oddychaniem). Teraz przez pewien czas (ok. miesiąc) w ogóle nie spożywałam alkoholu. Wczoraj po bardzo małej ilości, dosłownie kilka łyków piwa wspomniane objawy pojawiły się. Muszę także dodać, że czasem właśnie przy piciu piwa odczuwam bardzo silny kujący ból w okolicy żuchwy, zaraz pod uszami. Gdyby to miało znaczenie to mam stwierdzone Hashimoto, niedoczynność, przyjmuję Letrox.

Jest możliwe, że Pani reakcja ma bardziej związek z przeżywaniem (emocjami) niż rzeczywistym działaniem alkoholu. Szczególnie, że opisane przez Panią objawy mają bardziej charakter nerwicowy. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.