Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być psychologiczne przyczyny rozpuszczania pieniędzy?

W dzieciństwie byłam bardzo oszczędna. Jednak teraz to się zmieniło. Wydaję bardzo dużo pieniędzy, chociaż wcale nie mam dużo wydatków. Wiem, że przesadzam. Nie potrafię sobie wielu rzeczy odmówić. Martwię się. Nie wiem, co ze sobą zrobić, ani jaka może być tego przyczyna. Jakie mogą być psychologiczne przyczyny rozpuszczania pieniędzy?
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Palenie papierosów w ciąży jedną z przyczyn ADHD

Witam, wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani pytanie..., wskazana byłaby osobista konsultacja/praca terapeutyczna, pod okiem Psychologa, która pomogłaby Pani w dotarciu do niepokojącej Panią przyczyny "rozpuszczania" pieniędzy.

Serdeczności i pomyślności Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam Panią, W epoce agresywnego marketingu, prowokacyjnych reklam i promocji oraz masowej manipulacji klientem, trudno nie ulec modnym trendom. Zakupoholizmowi najczęściej ulegają osoby z niską samooceną, cierpiące na problemy emocjonalne i pragnące aprobaty innych, wychowane w emocjonalnej chłodni… oraz osoby charakteryzujące się brakiem lub słabą odpornością na reklamę i manipulację. Obsesja kupowania często jest sposobem na zredukowanie smutku, stresu, frustracji czy też na rozładowywanie wewnętrznego napięcia. Zakupoholizm może być też próbą rekompensowania poczucia braku miłości i akceptacji w okresie dzieciństwa, poczucia niespełnienia uczuciowego, braku poczucia przynależności społecznej, poczucia osamotnienia… Zakupoholizm stał się środkiem do doraźnego poprawiania sobie nastroju. Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie, musiałabym przeprowadzić z Panią wnikliwy wywiad, by zbadać okoliczności, które doprowadziły do nadmiernego „rozpuszczania pieniędzy”. Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem i do spotkań terapeutycznych, które pomogą Pani zrozumieć, co tak naprawdę stanowi dla Pani wartość i sens życia, czego tak naprawdę Pani szuka kupując masę niepotrzebnych rzeczy… Pomoże to Pani spojrzeć na siebie i otaczający świat zupełnie z innej perspektywy. Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie.

Hanna Markiewicz, psycholog, konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy