Jakie tabletki można wziąć na lekki ból brzucha?

Dzień dobry ! Chciałbym się dowiedzieć czy złe odżywianie się (jedzenie dużej ilości pokarmu i w godzinach nocnych i dziennych w szybkim tempie) może porwadzić do pobolewania okolic woreczka żółciowego i ogolnie nadbrzusza ??? Jakie tabletki można wziąźć aby lekki ból ustąpił ?? POZDRAWIAM SERDECZNIE

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście, że tłuste jedzenie i spożywanie go w godzinach nocnych może prowadzić do bólu brzucha. Natomiast częste bóle w okolicy pęcherzyka żółciowego może nasuwać podejrzeć kamicy. Jeśli objawy będą się nasilały, warto odwiedzić lekarza w celu wykonania usg i badań laboratoryjnych.
Może Pan wziąć coś rozkurczowego - typu No-spa i coś przeciwbólowego, np. Paracetamol.