Jakie wyniki na krzepliwość krwi są przeciwskazaniem do operacji plastycznej krtani?

Za tydzień mam operację plastyczną (chondroplastyka krtani) w związku z tym kazano mi wykonać badania m.in. na krzepliwość krwi. Wyniki, które otrzymałam są następujące APTT 28,10 sek [24,0-35,0], PT 13,20 sek [zakres referencyjny 9,90-12,70] podwyższony i współczynnik protrombinowy INR 1,20 [zakres referencyjny 0,90-1,15] podwyższony. Czy takie wyniki badań są przeciwwskazaniem do wykonania operacji?

INR należy powtórzyć, a jeśli dalej będzie powyżej normy (jeśli nie bierze Pani żadnych leków), należy skontrolować funkcję wątroby. Wyniki oceni chirurg przed operacją i do niego należy skierować pytanie.