Jakie zupy mogę jeść po zdiagnozowaniu nefropatii IgA?

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie zupy mogę jeść po zdiagnozowaniu nefropatii IgA, jakich owoców/warzyw unikać? Czy mogę jeść ciasta zawierające drożdże? Jakie słodycze są dozwolone?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

dieta w nefropatii zależy od stanu nerek, zawartości potasu, witaminyD. Zalecenia powinien Panu przedstawić lekarz zwłaszcza jezeli chodzi o ilość białka w diecie.
Proszę rozważyć dietę bezglutenową i wdrożyc suplementację Omega-3.

Pozdrawiam