Jjakie wykonać badania, jeśli mam powiększone węzły chłonne i kaszel?

Dzień Dobry. Od pół roku t.j od października 2017 mam powiększone węzły chłonne pachowe po prawej stronie. Węzły są twarde i nie przesuwalne. U lekarza byłam, młoda pani doktor powiedziała, że ona nie wie co to jest i że trzeba do onkologa, onkolog widział i stwierdził że ewentualnie za rok do kontroli. Dodam że cały czas mam stan podgoraczkow, a od miesiąca kaszel, ktory po antybiotyku nie minął. Jakie badania powinnam zrobić, czy wogóle nic nie robić i pogodzić sie ze taki moj urok?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W pierwszej kolejności powinna Pani wykonać rtg klatki piersiowej i usg jamy brzusznej oraz podstawowe badania z krwi - może Pani udać się po poradę do lekarza rodzinnego. Być może konieczna będzie jeszcze jedna wizyta u onkologa. Na pewno nie wolno zignorować takich objawów.