Karmienie, miesiączka a ciąża

Witam,
nurtuje mnie jedno pytanie. Od półtora roku jestem matka karmiąca. We wrześniu 2009 dostałam 1 okres po porodzie, mam nieregularny ze względu na to, że karmię. Moja ostatnia miesiączka była 10 kwietnia. Od 2 tygodni mam dużej ilości białą wydzielinę z pochwy. Z mężem współżyję bez zabezpieczeń.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że teraz mogę być w ciąży?
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Beata

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Skoro współżyją Państwo bez zważania na okres płodny i niepłodny (nie zwracając uwagi np. na charakter śluzu szyjkowego czy też zmiany temperatury ciała), to szansa na zapłodnienie jest dość duża. Nie karmi już Pani bowiem na tyle często i regularnie, by występowała u Pani tzw. niepłodność laktacyjna. Zwiększona ilość śluzu szyjkowego może, choć nie musi być objawem ciąży. Mogą to być również upławy związane z infekcją. Proponuję zrobić test ciążowy- wszystko się w ten sposób wyjaśni!
Pozdrawiam serdecznie.