Kaszel a palenie papierosów

Jestem palaczka gdzie trudno mi zerwac z nalogiem,ale nie mam wyjscia musze.Czesto kaszle raz mokry raz suchy kaszel.Ostatnio pojawilo mi sie dziwne skurcze czy nawet bole w okolicy miesnia po lewej stronie nas sercem,oraz po lewej stronie z tylu obok lopatki dziwne bole-jakby przeszywajace ostrze.Lekarze mowia ze nic sie nie dzieje i przepisuja mi tylko syrop i paracetamol.A ja mysle ze ze mna jest zle.Wszystko mi juz boli Chodze jak polamana.Mam 53 lata weszlam w okres menapauzy od 8 lat

Dzień dobry. Mam ochotę zadać pani pytanie, po co są pani potrzebne papierosy? Proszę spróbować sobie na nie odpowiedzieć. Kiedy pani pali, w jakich okolicznościach, co się dzieje z panią, gdy sięga pani po papierosa, a co gdy pani odmawia go sobie? Objawy, które pani diagnozowała u lekarza, jeśli nie mają fizycznej przyczyny, są najprawdopodobniej nerwicowe. Czy myślała pani o psychoterapii? Okres menopauzy to czasem niełatwy okres dla kobiety. Może być pani potrzebne wsparcie. Pozdrawiam serdecznie