Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kaszel u dziecka dzień po wypiciu soku z buraka

Witam, podaję dziecku w celu wzmocnienia odporności na przemian syrop z czosnku i cytryny na przemian z sokiem z buraka. czy mozliwe zeby pojawił sie rano mokry kaszel. Czy to burak działa w ten sposób. Kaszel pojawił się dzien po wypiciu syropu z buraka. Dziecko nie ma innych objawów. Jest to takie odkrztuszenie jakby flegmy i cały dzień w porządku. czy powinnam odstawić buraka czy za dużo podałam.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przede wszystkim sok z buraka działa w infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych, wspomaga odkrztuszanie oraz ich oczyszczanie. Także, jeśli kaszel pojawia się po wypiciu soku oznacza to, że organizm miał się z czego oczyścić. Flegma jest powiązana z takimi schorzeniami, jak zapalenie oskrzeli czy astma. Ale od czasu do czasu pojawia się przy mniejszych infekcjach i przeziębieniach. Jeśli kaszel zawsze pojawia się po wypiciu soku z buraków należy skonsultować się z lekarzem i ustalić, czy nie pojawiła się jakaś infekcja lub problemy z drogami oddechowymi.

Zapraszam także na stronę naszej poradni dietetycznej www.kalorynka.pl, gdzie znajdzie Pani materiały o zdrowej i prawidłowej diecie.

Pozdrawiam, mgr dietetyk Aleksandra Erdmann

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością "fitness - nowoczesne formy gimnastyki".
0

Dzień dobry. Sok z buraka wspomaga oczyszczanie górnych dróg oddechowych, więc kaszel po jego wypiciu oznacza, że organizm się oczyszcza. Pozdrawiam, k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety