Kaszel z odpluwaniem przezroczystej wydzieliny po intensywnym śmiechu

Witam. Mam 2 pytania. Pierwsze pytanie dotyczy kaszlu. Zawsze po intensywnym śmiechu dopada mnie kaszel z odpluwaniem przezroczystej wydzieliny. Dlaczego tak się dzieje? To astma czy coś związanego z niewydolnością płuc wynikającą z bycia wcześniakiem? Pytanie drugie: Czy astma wywołuje zaburzenia lękowe czy zaburzenia lękowe wywołują astmę? Dziękuje za odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę przede wszystkim udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym będzie mozna cos więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.