Kiedy będę mogła podróżować samolotem?

Zapomniałam zapytać na wizycie . Obkurcza mi się ciało szkliste , wrześniu miałam z tego powodu w oku wylew krwi i przedarcie siatkówki które zalaserowano na ten moment jest ok ale ciało szkliste nadal nie odłączyło się całkiem czy w takim wypadku można latać samolotem ? I czy kiedy kolwiek można będzie latać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

obkurczenie ciała szklistego samo w sobie nie stanowi przeciwwskazania do lotu samolotem, ale może zwiększyć ryzyko powikłań, takich jak odwarstwienie siatkówki lub przedni zespół ciała szklistego. Jeśli w ciele szklistym wystąpił wylew krwi i przedarcie siatkówki, może to stanowić poważne ryzyko dla zdrowia oczu i w tym przypadku lot samolotem jest już odradzany.

Podczas lotu samolotem, zmiany ciśnienia atmosferycznego i wysokości mogą wpłynąć na zdrowie oczu, dlatego ważne jest, aby przed lotem skonsultować się z lekarzem specjalistą, który może indywidualnie do danego przypadku ocenić ryzyko i zalecić odpowiednie środki ostrożności, takie jak stosowanie specjalnych kropli do oczu.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w pytaniu poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-odwarstwieniu-siatkowki-moge-leciec-samolotem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.