Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy w tej sytuacji?

Witam staram się o dziecko ponad rok. 10.07 miałam miesiączkę moje cykle trwają 28 dni. 6.08 powinnam dostać miesiączkę ale zamiast tego miałam białe ślady na bieliźnie współzylam z partnerem kiedy mieliśmy na to ochotę nie liczyłam kiedy mam dni płodne i że wtedy mam możliwość zajsc w ciąże. W tym miesiącu nie zaglądałam w kalendarz. Lekarz ginekolog przepisał mi witaminy: selen cynk i witaminę E . Czy mogę być w ciąży ? Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jeśli nie powstrzymywała się Pani od współżycia w czasie płodnym, nie można wykluczyć ciąży. Dlatego też proponujemy wykonać domowy test ciążowy lub też test z krwi. Domowe testy są do kupienia w aptekach lub drogeriach, najbardziej pewnym terminem ich wykonania jest data spodziewanej miesiączki. Jeśli wynik byłby negatywny, a miesiączka nie pojawiłaby się przez kolejne dwa, trzy dni, warto udać się do laboratorium i wykonać test z krwi. Jego wynik pozwoli wykluczyć lub potwierdzić ciążę, ale dodatkowo – gdy test daje dodatni rezultat – stężenie hormonu hCG we krwi pozwala określić szacunkowo wiek ciąży. Do badania nie trzeba być na czczo, dlatego też można je wykonać w dowolnej porze dnia.

Na początku ciąży kobiety często zgłaszają występowanie nadmiernej wydzieliny z pochwy, a śluz najczęściej jest przeźroczysty lub biały. Jego rola obejmuje zapewnienie należytej ochrony dróg rodnych przed jakąkolwiek infekcją. Proszę zwracać również uwagę na to, czy być może nie pojawiają się u Pani dodatkowo pewne nietypowe objawy, w szczególności uczucie senności i zmęczenie, szybkie zmiany nastroju, nabrzmiałe i tkliwe piersi czy też zwiększą częstotliwość oddawania moczu - one również mogą zwiastować skuteczne zapłodnienie i ciążę.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami, które zostały zadane w naszym serwisie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-powinnam-zrobic-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-nie-wykrycia-ciazy-przez-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-moglo-byc-plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.