Kiedy objawy po leczeniu przegrody nosowej miną?

Niecałe 2-tygodnie jestem po operacji krzywej przegrody nosowej,czyli po plastyce nosa(septoplastyce).Juz po wyciągnięciu szwow z płytek stabilizujących.Plucze płynem fixsin jamę nosowa i zatoki,biorę krople do nosa nissita takie który przypisał lekarz laryngolog.Oddychanie przez nos jest lepsze,tylko albo po prawej zatyka glutami,smarkami albo po lewej czasem czuję ze to oddychanie jest nierownomierne a czasem jest równomiernie oddychanie przez nos.Swedzi mnie w srodku nosa,czasami boli po wyjęciu szwow i płytek,z ze srodka nosow.Czy to przejdzie mi abym mogła normalnie oddychać przez nos nie czując ze tam wydzielina,flegma,gluty i smarki się gromadzą,zęby nie przytulał mi nos po prawej lub lewej stronie.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Po pierwsze, przegrodę nosową po plastyce należy goić przez wiele tygodni po operacji w warunkach ambulatoryjnych. Po drugie, preparatami do niby płukania zatok, reklamowanymi w mediach, powinien zająć się Konsultant Krajowy do spraw Otolaryngologii oraz prokurator, ponieważ nie ma możliwości płukania zatok w warunkach domowych. Ta reklama jest oszustwem! Płukania niby zatok kończy się z reguły zalaniem trąbek słuchowych i ucha środkowego niesterylną jakąś wodą, który to zabieg kończy się z reguły zapaleniem ucha środkowego z uszkodzeniem słuchu. Powikłania te leczymy potem na koszt NFZ, czyli nas podatników, a producenci tego g.....a bujają się w hamakach z drinkiem w dłoni na Kubie. Przyjedź.