Kiedy tabletki będą działać i będę zabezpieczona?

Witam, 18.12 (sobota) powinnam była wziąć pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie. Nie wzięłam jej i w niedzielę też nie wzięłam pigułki czyli to już dwa dni. I mam pytanie, czy jak wezmę np. w poniedziałek 3 tabletki naraz to czy i kiedy będę zabezpieczona, tak żeby się nie bać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie współżyła Pani w czasie siedmiodniowej przerwy oraz dwóch dni, w których pominięte zostały tabletki to proszę dalej normalnie je zażywać, a dodatkowo przez pierwsze siedem dni regularnego przyjmowania tabletek zastosować dodatkowe zabezpieczenie. Po tym czasie powinna być Pani w pełni chroniona. Nie należy również brać trzech tabletek na raz, gdyż taka dawka hormonów może wywołać nieprzyjemne skutki uboczne.

Jeśli natomiast współżyła Pani w tym okresie, proszę wykonać test ciążowy po około 3 tygodniach od ostatniego "niezabezpieczonego" stosunku.

Pozdrawiam serdecznie!