Kłucie w okolicach jajników i utrzymująca się gorączka

Witam. Przez ostatni miesiąc utrzymuje się u mnie gorączka. Występuje również kłucie w okolicach jajników. Ciążę wykluczyłam poprzez test ciążowy, ryzyko było tym bardziej małe, że stosuję ( zgodnie z zaleceniami) tabletki hormonalne dwuskładnikowe. Ostatnio mocno uwidoczniły mi się żyły na przedramionach, obu stronach dłoni, żebrach ciągnące się az do brzucha oraz w okolicach bioder. Czy mogły to spowodować tabletki? Czy powinnam zacząć stosować ( mniej skuteczne) minipigułki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na opisane dolegliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Podczas wizyty lekarz ew. oceni czy powinna Pani zmienić tabletki hormonalne na minipigułkę. Najpewniej nie będzie jednak do tego wskazań.