Kolczyk na dłoni

Witam, zrobiłam sobie jakieś 2 miesiace temu kolczyka na dłoni miedzy kciukiem a palcem wskazującym, lecz kilka dni temu musiałam go wyjąć bo się nie przyjął i zrobiło się zgrubienie które się łuszczyło by wypchać go z siebie. Kiedy mogę powtórzyć robienie kolczyka ? i czy najlepiej by było nie robić juz w tym miejscu tylko np. na drugiej ręce ? i ten kolczyk powinien być złoty, srebrny ? teraz miałam ze stali chirurgicznej i nie wiem dalczego się tak stało, używalam multibiotyca i nic nie pomog

Kiedy mogę powtórzyć robienie kolczyka ?
- Radzę w ogóle nie powtarzać tej czynności, a jeśli już bardzo Pani na tym zależy to za około miesiąc.
i czy najlepiej by było nie robić juz w tym miejscu tylko np. na drugiej ręce ?
- I lepiej nie w tym miejscu co poprzednio.
i ten kolczyk powinien być złoty, srebrny ?
- Lepszy złoty.